[wp-story]

Lajme

4 vdekje dhe 453 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, sot

4 vdekje dhe 453 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, sot
15:02 | 28 Shkurt 2021

Sot në Kosovë janë regjistruar edhe 4 vdekje të reja nga koronavirusi.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (83, 76, 70 vjeç), Skenderaj 1 rast (58 vjeç).

Po ashtu pozitivë në testin për këtë virus ngjitës kanë dalë edhe 453 persona në 24 orët e fundit.

Njoftimin për këtë e ka dhënë IKSHPK përmes një postimi në Facebook.

Postimi i plotë:

206 TË SHËRUAR DHE 453 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Sunday, February 28, 2021

 

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera