×
 • Lajme
 • Lajme

  37 të vdekur nga Coronavirusi në Kosovë

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Klinika Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka njoftuar se mbrëmë ka ndërruar jetë edhe një person i infektuar me Coronavirus, raporton Front Online.

  Viktima i moshës 70 vjeçar nga komuna e Vushtrrisë përveç infeksionit me Coronavirus kishte edhe sëmundje tjera.

  Kjo është vdekja e 37 me radhë në nivel vendi si rezultat i infeksionit me COVID-19.

  Ndryshe mbrëmë janë konfirmuar 96 raste të reja me virusin SARS-CoV-2, duke çuar numrin total të të prekurve me virus në 2,169.

  Prej tyre, të shëruar tashmë janë 1,047 pacientë, ndërsa raste aktive janë 1,086. /Front Online

  Atdhe Xharavina eliminohet nga Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI), Arbërie Nagvaci i akuzon qeverisjet e kaluara për rezultatet e dobëta të nxënësve kosovarë...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Të martën mbrëma vëllau i Liridona Ademajt, Leonard Ademaj, ka shkruar në Facebook duke kërkuar drejtësi të shpejtë dhe profesionale, “pa vonesa...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Shaban Murseli, babai i Naim Murselit i cili tashmë gjendet në burg për përfshirjen e tij në vrasjen e Liridona Ademajt, ka...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Prokuroria Themelore në Prishtinë, në dosjen e dorëzuar në Gjykatën Themelore në Prishtinë më 2 dhjetor 2023, tregon veprimet që pretendohet se...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrenti i Big Brother VIP Kosova, Lumbardhi nuk është ndjerë mirë gjatë mbrëmjes së sotme. Ai ka pasur dhimbje stomaku, derisa në...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e re e Big Brother VIP Kosova, DJ Miss Rose ka zhvilluar një bisedë me Ilirianën. Mes një bisede disa minutëshe,...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kosova është renditur pothuajse në vendet e fundit në rezultatin e testit PISA për vitin 2022. Ajo është renditur në vendin e...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Presidentja Vjosa Osmani ka takuar Mbretin dhe Mbretreshën e Lesotos në Dubai në kuadër të Konferencës së Kombeve të Bashkuara për Ndryshimet...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla Schwarz ka pritur në takim delegacionin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.