Lajme

37 aksidente trafiku për 24 orë, policia shqipton mbi 1100 gjoba

37 aksidente trafiku për 24 orë, policia shqipton mbi 1100 gjoba
08:30 | 08 Korrik 2020

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shkaktuar 37 aksidente trafiku, prej të cilëve 17 kanë qenë me të lënduar dhe 20 të tjerë vetëm me dëme materiale.

Për shkelje të ndryshme të rregullave në komunikacion, policia ka shqiptuar 1 mijë e 153 tiketa trafiku.

Gjatë ditës së djeshme, policia njofton se për vepra të ndryshme penale janë arrestuar 24 persona, 14 prej tyre janë dërguar në mbajtje, kurse një tjetër në ndalim policor.

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera