Kronika

Policia kufitare ia gjen mbi 41 mijë euro kesh personit i cili po kalonte nga Kosova në Mal të Zi

Policia kufitare ia gjen mbi 41 mijë euro kesh personit i cili po kalonte nga Kosova në Mal të Zi
23:06 | 13 Maj 2022

Policia e Kosovës ka njoftuar se kanë kapur 41.750 euro pasditen e kësaj të premte në pikën kufitare në Kullë te një person i cili po tentonte të kalonte kufirin. I dyshuari po udhëtonte me veturë me targa të Kroacisë dhe nuk kishte deklaruar paratë dhe prejardhjen e tyre.

Ai po mendonte daljen nga Republika e Kosovës për në drejtim të Malit të Zi.

“Pas disa dyshimeve vetura me targa të Kroacisë, e cila ishte në dalje nga Republika e Kosovës për në drejtim të Malit të Zi, është selektuar për kontroll në vijën e dytë. I dyshuari kishte deklaruar se posedon të holla me vete, por nuk e kishte treguar shumën e tyre”, thuhet në njoftimin e policisë.

Njoftimi i plotë:

 

Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi

Të tjera