[wp-story]

Bota/Rajoni

333 raste të reja me Covid-19 në Gjermani

333 raste të reja me Covid-19 në Gjermani
08:31 | 01 Qershor 2020

Në Gjermani është publikuar bilancin i 24 orëve të fundit me Coronavirus.

Siç raportohet nga Qendra Gjermane e Sëmundjes dhe Kontrollit të Epidemisë, Instituti Robert Koch (RKI) të hënën, numri i rasteve të konfirmuara të Coronavirusi, në këtë shtet, u rrit në 181.815 me një total prej 8,511 vdekjesh, , raporton Reuters, transmeton “Front Online”.

Rastet u rritën me 333 në Gjermani të hënën kundrejt 286 të së dielës. Poashtu u shënuan edhe 11 raste të vdekjes.

Rreth 166,000 persona janë rikuperuar që nga lajmërimi i fundit./Front Online

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera