[wp-story]

Lajme

33 të vdekur dhe 55 raste aktive me COVID-19 në Malishevë

33 të vdekur dhe 55 raste aktive me COVID-19 në Malishevë
14:53 | 31 Dhjetor 2020

Komuna e Malishevës ka bërë të ditur se 33 persona nga kjo komunë kanë vdekur deri tani si pasojë e virusit COVID-19, raporton Gazeta Express.

Nga kjo komunë është thënë se momentalisht 45 raste janë aktive me COVID-19 në Malishevë.

“Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës është kjo: Nga fillimi i pandemisë, e deri më sot, me COVID-19 janë prekur 548 persona, prej tyre 470 janë shëruar, 33 kanë vdekur dhe aktiv me covid janë dhe 45 persona”, është thënë nga kjo komunë.

Ndërsa. sot në territorin e Komunës së Malishevës, dy persona të cilët kanë qenë të infektuar janë shëruar si dhe është regjistruar një rast i ri i infektuar.

Këto të dhëna janë të konfirmuara në komunikimin e rregullt të Komunës së Malishevës, me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Institutit Rajonal të Shëndetit Publik në Prizren dhe në komunikim me rastet nga terreni.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera