Gjuha:
×
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Inspektohen gastronomitë në Drenas

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Drejtoria e Inspekcionit, është duke vazhduar në monitorimin e situatës së pandemisë, duke mbajtur nën kontrollë zbatimin e plotë të rekomandimeve nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHP), në të gjitha subjektet aktive në territorin e Drenasit, Institucionet publike dhe kompanitë private. Pas hapjes së gastronomive me rëndësi të veçantë është mbikëqyrë zbatimi i masave mbrojtëse dhe respektimi i distancës sociale brenda tyre.

  Në vazhdim është organizuar aksion i përbashkët me Policinë e Kosovës-Njësiti në Drenas, në kontrollë të këtyre subjekteve, ku nga punëtorët që punojnë në gastronomi, është kërkuar respektimi i të gjitha masave mbrojtëse (maska) dhe distanca e duhur brenda lokaleve si masë preventive për luftimin e COVID-19.

  Duke pasur parasysh gjendjen e krijuar dhe rëndimin e situatës gjatë këtyre ditëve, lusim qytetarët e Komunës së Drenasit, që t’i përmbahen rekomandimeve të IKSHP-së, në mënyrë që të parandalohet përhapja e virusit dhe subjekteve tona të ju mundësohet zbatimi i plotë i këtyre masave.  / Front Online /

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Ekonomi29 Maj 2023
  Partitë opozitare, Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), kanë dhënë propozimet e tyre për pagën minimale....
  Ekonomi29 Maj 2023
  Mbi 400 mijë euro, rreth 70 mijë qytetarë i kanë marrë vetëm në fillim të këtij viti sipas Bankës Qendrore të Kosovës....
  Ekonomi27 Maj 2023
  Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, konsideron se formimi i Fondit Sovran do të jetë projekt i dështuar dhe barrë...
  Të tjera
  Lajme03 Qershor 2023
  Kreu i Ekipit Negociator të Kosovës dhe numri dy i Qeverisë së Kosovës, Besnik Bislimi i ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksander...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Një zjarr i madh ka shpërthyer mëngjesin e së shtunës në një termocentral, në Kahramanmaras, qyteti që u godit nga tërmeti shkatërrimtar...
  Lifestyle03 Qershor 2023
  Pas një dite rraskapitëse, ju e quani një bekim të flini menjëherë. Orët e mjaftueshme të gjumit shpesh mbeten një ëndërr e...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, e ka cilësuar si shumë të qartë deklaratën e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep...
  Lajme03 Qershor 2023
  Bashkimi Evropian ka kërkuar të shtunën që Kosova t'i pezullojë menjëherë operacionet policore në afërsi të objekteve komunale në veri të Kosovës,...
  Vip03 Qershor 2023
  Kylie Jenner po kalon një kohë argëtuese në vilën luksoze të aktorit të njohur, Timothee Chalamet. Fotot e paparacëve tregojnë çiftin duke...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.