Gjuha:
×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Covid-19 thyen rekordin në Kosovë, 276 raste të reja

  FrontOnline
  27 Korrik 2020

  Edhe 276 raste të reja me Coronavirus janë konfirmuar sot në vendin tonë derisa janë shëruar edhe 153 pacientë, raporton Front Online.

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shënuar tetë të vdekur.

  Me këtë, numri i të vdekurve është rritur në 185, ndërkohë i të prekurve me Coronavirus në 7.413.

  Raste aktive janë 3.201.

  276 rastet e reja kanë dalë nga 404 teste të kryera në 24-orëshin e fundit, kur janë shëruar 153 pacientë nga COVID-19.

  Në klinikat e QKUK-së dhe spitalet regjionale po marrin trajtim 598 pacientë, ndërkohë 331 janë të konfirmuar me COVID-19, e prej tyre 43 janë në gjendje kritike për jetën.

  “Ditët e fundit është rënduar situata edhe pse ne akoma e kemi nën kontroll situatën. Mbingarkesa është bërë për shkak te neglizhimit të masave”, ka thënë Naser Ramadani nga IKSHPK-ja./Front Online/

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/1221068734896171/?eid=ARDUMr0tcF-PibjVNMeBcthvSeTzxF3uU-gZ3G-HzlucfbCMUtZvVt3p4LryZwvCI2CwpYsltQYxqD1K

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputeti liberal gjerman, Thomas Hacker ka përshëndetur përpjekjet për ndërmjetësim të Gjermanisë dhe Francës pas shpërthimit të konfliktit në veriun e Kosovës....
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputetja e LDK-së, Doarsa Kica-Xhelili, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti në veprimet e ndërmarra sa i përket menaxhimit të situatës në veri....
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, u ka bërë thirrje të gjithë deputetëve të Kuvendit të Kosovës...
  Të tjera
  Lajme02 Qershor 2023
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka uruar homologun e saj italian Sergio Mattarella për Ditën e Republikës, e cila festohet çdo...
  Lajme02 Qershor 2023
  Jehona Lushtaku-Sadriu nga LDK-ja ka kritikuar kryediploamten kosovare. Në një status në Facebook, ajo ka thënë se Donika Gërvalla Schëarz në Kuvendin...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Një sondazh tregon rënie rekord të shkallës së qytetarëve që janë të kënaqur me qeverinë në Gjermani dhe se 1 në 5...
  Lajme02 Qershor 2023
  Lista Serbe doli në konferencë për media pasi Albin Kurti publikoi listën e serbëve të cilët i cilësoi si kriminelë dhe organizatorë...
  Lajme02 Qershor 2023
  Me pjesëmarrjen e më se 30 studentëve dhe gazetarëve të rinj, gjatë tri ditëve në Prishtinë është mbajtur moduli i parë i...
  Lajme02 Qershor 2023
  Instituti GAP ka publikuar statistikat të cilat thonë se numri i nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme në nivel vendi ka...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.