Lajme

22 vjet nga vrasja e familjes Asllani, Presidenti Thaçi: Dhimbja mbetet e njejtë, askush as për këtë krim nuk u dënua

22 vjet nga vrasja e familjes Asllani, Presidenti Thaçi: Dhimbja mbetet e njejtë, askush as për këtë krim nuk u dënua
17:45 | 26 Gusht 2020

Presidenti Hashim Thaçi ka përkujtuar familjen Asllani të fshatit Rancë të Shtimës, në 22 vjetorin e vrasjes së tyre nga forcat serbe.

Thaçi thotë se dhimbja për familjen Asllani  vazhdon të jetë e njëjtë pasi ende askush as për këtë krim nuk është dënuar.

”Më 26 gusht 1998, forcat serbe vranë tetë fëmijë dhe tri gra të familjes Asllani në fshatin Rancë të Komunës së Shtimes. Sot, 22 vjet pas, kujtimi është i paharruar dhe dhimbja për familjen Asllani vazhdon të jetë e njëjtë, sepse askush as për këtë krim nuk është dënuar.

Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria

Të tjera