[wp-story]

Kronika

20 të vdekur dhe 47 të plagosur nga një sulm terrorist

20 të vdekur dhe 47 të plagosur nga një sulm terrorist
08:36 | 06 Gusht 2019

Një shpërthim i fuqishëm i mori jetën 20 personave si dhe plagosi 47 të tjerë ndodhi të dielën në Kajro të Egjiptit. Sulmi terrorist ndodhi tek spitali i sëmundjeve të rënda. Mësohet se disa nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë.

Presidenti Abdel Fattah al-Sisi dërgoi ngushëllime familjeve të të vrarëve duke e quajtur sulmin “incident frikacak terrorist”.

“Shpreh ngushëllimet e mia të thella për popullin egjiptian dhe familjet e dëshmorëve të vrarë në incidentin frikacak terrorist në afërsi të zonës Kasr al-Aini mbrëmjen e djeshme”, ka shkruar ai për viktimat në llogaritë e tij zyrtare në mediat sociale

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera