Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  20 të mitur nga Qendra Edukuese-Korrektuese në Lipjan certifikohen në disa profesione

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Njëzet të mitur nga Qendra Edukuese-Korrektuese në Lipjan (QEKL), bashkë me mentorët, janë certifikuar për programet si rrobaqepësi, grafik-dizajn, floktari, TI dhe kulinari.

  Siç bën me dije Shërbimi Korrektues i Kosovës, përmes këtyre programeve këta 20 të mitur kanë arritur të marrin njohuri për të vepruar të pavarur në zbatimin dhe implementimin e programeve dhe gjithashtu të përdorin njohuritë në të ardhmen për punësimin e tyre, e pse jo të hapin edhe biznese të tyre private.

  Në anën tjetër, me qëllim të rritjes se higjienës dhe parandalimit të infektimit me COVID-19 organizata UNICEF dhe partnerët e saj kanë dhuruar për QEKL-në edhe material dezinfektues.

  Programi UP-SHIFT, së bashku me UNICEF-in dhe “IPKO-Fondation”, është zbatuar nga zëvendësdrejtori i QEKL-së, Fitim Bërbatovci.

  Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan
  Nga Rubrika
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministrin për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, dhe zëvendësministrin e kësaj ministrie, Mevlud Sinani mori...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ultimatumit të Bashkimi Evropian, i cili përmes një deklarate të shefit të politikës së Jashtme Josep...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur dje në takim zëvendëspresidentin e kompanisë së mirënjohur të prodhimit të automjeteve, KIA...
  Të tjera
  Vip03 Qershor 2023
  Moderatorja Klea Huta dhe këngëtari Elgit Doda do të kurorëzojë lidhjen e tyre ditën e nesërme. Sipas ‘Vip Magazine’, çifti ka zgjedhur...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, është betuar të shtunën për mandatin e ri presidencial në Ankara. Teksa e ka lexuar betimin, ai...
  Lajme03 Qershor 2023
  Kreu i Ekipit Negociator të Kosovës dhe numri dy i Qeverisë së Kosovës, Besnik Bislimi i ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksander...
  Bota/Rajoni03 Qershor 2023
  Një zjarr i madh ka shpërthyer mëngjesin e së shtunës në një termocentral, në Kahramanmaras, qyteti që u godit nga tërmeti shkatërrimtar...
  Lifestyle03 Qershor 2023
  Pas një dite rraskapitëse, ju e quani një bekim të flini menjëherë. Orët e mjaftueshme të gjumit shpesh mbeten një ëndërr e...
  Lajme03 Qershor 2023
  Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, e ka cilësuar si shumë të qartë deklaratën e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.