Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  19 vjeçari dogji të dashurën pasi ajo kërkoi ndarjen

  FrontOnline
  25 Mars 2023

  Një adoleshente, e cila u dogj e gjallë nga ish-partneri, dha frymën e fundit në spitalin ku po kurohej, pas pesë ditësh beteje me vdekjen. 18 vjeçarja Katerine Gomes u shtrua në spital me djegie në 60 përqind të trupit të saj. Sipas policisë, autori është një 19-vjeçar nga Venezuela, i cili e dogji të renë me benzinë.

  Pak ditë më parë 18-vjeçarja kishte vendosur t’i jepte fund lidhjes së tyre. “Ajo luftoi për jetën e saj, por, për fat të keq, sasia e dëmit që pësoi e bëri të pamundur që mjekët t’i shpëtonin jetën dhe ata na thanë se ajo kishte vdekur,” tha ministrja e grave në Peru, Nancy Tolentino për radiostacionin RPP.

  Tolentino kritikoi policinë vetëm se kishte lëshuar një urdhër arresti për të dyshuarin, të identifikuar si Sergio Tarache Parra, të enjten, pesë ditë pas krimit vdekjeprurës./FrontOnline/

   

  KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez njoftoi të hënën se Spanja do të shkojë në zgjedhje të përgjithshme të parakohshme më 23 korrik. Ky...
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, tha se “aktet e njëanshme” të autoriteteve të Kosovës rrezikojnë ta destabilizojnë rajonin...
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  75 shkolla në të gjithë Serbinë kanë marrë njoftime për bomba deri në orën nëntë të mëngjesit të sotëm. Kështu i është...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, pritet të ketë...
  Lajme29 Maj 2023
  Pas përleshjeve në veri mes protestuesve serbë dhe forcave të KFOR-it, nën arrest po mbahen të paktën tre persona. Përmes burime nga...
  Lajme29 Maj 2023
  Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se dialogu është e vetmja rrugë për të ecur përpara, duke i bërë thirrje...
  Lajme29 Maj 2023
  Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se shihet qartë që protestat në veri janë të dhunshme dhe të udhëhequra nga bandat e njohura...
  Lajme29 Maj 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme e Austrisë i ka dënuar fuqishëm sulmet e dhunshme ndaj ushtarëve të KFOR-it, pjesëtarëve të EULEX-it dhe...
  Lajme29 Maj 2023
  Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka thënë se është e alarmuar nga dhuna në veri të Kosovës dhe veprimet e mëparshme gjatë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.