×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  18-vjeçari vret familjen e tij, dyshonte se ishin kanibal

  FrontOnline
  30 Maj 2023

  Një tjetër vrasje ka tronditur SHBA-në dhe këtë herë viktimat janë nga e njëjta familje. Prindërit, motra dhe vëllai i Cesar Olalde, 18 vjeç, u gjetën të vdekur në shtëpinë e tyre në Nash, një qytet i vogël me 4000 banorë në Teksas.

  Në një deklaratë, policia tha se oficerët iu përgjigjën një raporti se një burrë kishte vrarë familjen e tij dhe po kërcënonte të vriste veten ndërsa ishte i mbyllur në shtëpinë e tij.

  Policia bindi Olalden të dorëzohej dhe më pas gjeti trupat e prindërve të tij, Ruben dhe Aida, motrës së tij të madhe Lisbet dhe vëllait të vogël Oliver, të gjithë në banjë.

  Sipas Autoriteteve, një koleg i babait ka shkuar në shtëpi për ta kërkuar pasi nuk kishte shkuar në punë dhe është përballur me 18-vjeçarin, i cili ishte me armë në dorë.

  Kolegu i familjes së ndjerë i tha policisë se Olalde i tha atij se “vrau ​​familjen e tij sepse ata ishin kanibalë dhe ata do ta hanin”, një deklaratë e përfshirë në dosjen e çështjes.

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Tre persona janë vrarë si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një qendër tregtare në qendër të kryeqytetit tajlandez, Bangkok....
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës (SBU) pretendon se ka goditur një rrjet të madh spiunazhi rus në jug të vendit. SBU pretendoi...
  Bota/Rajoni03 Tetor 2023
  Të paktën 18 persona, duke përfshirë një grua shtatzënë, u vranë në shtetin jugor të Nigerisë, Rivers, kur një rafineri ilegale nafte...
  Të tjera
  Lajme03 Tetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ishte i ftuar sot nga Ambasada e Gjermanisë në Kosovë në ceremoninë e shënimit të Ditës Kombëtare...
  Lajme03 Tetor 2023
  Media boshnjake “Istraga” raporton se lideri i grupit terrorist, Milan Radoiçiq, ka qenë në Bosnje dhe Hercegovinë, në qershor. Siç raporton kjo...
  Lajme03 Tetor 2023
  Deputeti i AAK-së njëherit kryetari i Komisionit parlamentar për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, Bekë Berisha ka thënë se për suksesin kundër...
  Sport03 Tetor 2023
  Me fillim orej orës 21:00 luhet edhe gjashtl ndeshje në kuadër të Ligës së Kampionëve. Manchester United luajnë me Galatasaray në kuadër...
  Lajme03 Tetor 2023
  Eurodeputeti holandez, Thijs Reuten, konsideron se operacioni i grupit të armatosur në Banjskë ishte i mbështetur nga Serbia. Sipas tij, synimi i...
  Sport03 Tetor 2023
  Federata e gjyqtarëve anglezë ka publikuar audion e vendimit pas golit të anuluar të Luis Diaz kundër Tottenham. Ylli i Liverpoolit, Luis...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.