Lajme

171 të shëruar nga Coronavirusi

171 të shëruar nga Coronavirusi
15:17 | 18 Korrik 2020

Drejtori i IKSHP-së NaserRamadani ka thënë se 562 mostra janë testuar nga ta 145 pozitive kurse janë shëruar 171 pacientë.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 562 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 145 raste pozitive.

Numri total i rasteve pozitive është 5.617 raste nga 30.567 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2.

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera