Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  154 policë të infektuar me Covid-19, një i vdekur

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Ishte pjesë e Njësisë Elitare të Policisë së Kosovës. Ilir Gjokajt humbi jetën nga Covid-19.

  39 vjeçari që shërbente në stacionin Policor të Gjakovës është varrosur të premten pasdite në varrezat e fshatit Skivjan të Gjakovës.

  Bashkë me Gjokajn, janë kolegët e tij nga Policia e Kosovës që nuk e kanë ndërprerë angazhimin që nga dita e parë kur është shfaqur pandemia në vend.

  Deri më tash, brenda Policisë janë prekur me Covid 19 154 zyrtarë policorë.

  Kështu bën të ditur Zyra për Informim e Policisë së Kosovës.

  Të angazhuar në luftën me pandeminë, sipas komandantit të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, janë afër 4000 mijë policë.

  Tash e disa ditë, këta zyrtarë policor po punojnë në orar 12 orësh.

  Kjo sipas Sindikatës së Policisë është ngarkesë.

  Por pavarësisht gatishmërisë, nënkryetari i kësaj sindikate, Shaban Tasholli thotë se do të kërkojnë vazhdimin e kompensimit prej 300 eurosh për secilin polic.

  Gjatë kohës së pandemisë, policët po ashtu e kanë të ndaluar të shfrytëzojnë të drejtën për pushim vjetor.

  Në Policinë e Kosovës thonë se po i kushtojnë rëndësi të veçantë sigurimit të masave mbrojtëse për zyrtarët policorë.

  Importuesi nga SHBA-ja: Devolli Corporation me standarde amerikane
  Nga Rubrika
  Lajme05 Qershor 2023
  Është gjetur dhe konfiskuar në veri të Kosovës një veturë me targa gjermane, e cila dyshohet se është vjedhur në Gjermani. Sipas...
  Lajme05 Qershor 2023
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, i është kundërpërgjigjur ministrit të Bujqësisë, Faton Peci duke e etiketuar si “Inspektori Peci në botën...
  Lajme05 Qershor 2023
  Në lidhje me situatën në veri, anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Zenun Pajaziti ka thënë se aktivitetet e...
  Të tjera
  Vip05 Qershor 2023
  Këngëtari shqiptar, Korab Jetishi është takuar me aktorin e famshëm amerikan, John Josep Travolta. Këtë informacion e ka bërë të ditur vetë...
  Vip05 Qershor 2023
  Në fund të muajit prill, Fifi dhe partneri i saj Adis Patushi u bënë prindër të një djali – Theo Mal Patushi....
  Vip05 Qershor 2023
  Klea dhe Elgiti kurorëzuan mbrëmjen e djeshme dashurinë e tyre disavjeçare në martesë. Çifti mbajtën një dasmë madhështore në Himarë me të...
  Lajme05 Qershor 2023
  Trupat shtesë të NATO-s filluan të mbërrijnë në Kosovë të hënën, pasi mbetën të plagosur 30 trupa paqeruajtëse të KFOR-it në përleshjet...
  Lajme05 Qershor 2023
  Deputeti i AAK-së, Besnik Tahiri thotë se duhet thënë e vërteta për veriun dhe se kryetarët atje “duhet ta kenë njëfarë legjitimiteti”....
  Lajme05 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.