Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  14 qytetarë të Gjilanit kanë humbur jetën nga Covid-19

  FrontOnline
  3 vite më parë

  11 raste të reja me Covid-19 janë konfirmuar në Komunën e Gjilanit ditën e sotme. Kjo e ka çuar në 446 numrin e të konfirmuarve pozitiv në koronavirus në këtë komunë.

  Njoftimi u bë nga kryetari Lutfi Haziri. Ai tha se në një preriudhë prej 4 muajve 14 gjilanas kanë humbur jetën nga pandemia.

  Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, Haziri edhe një herë u ka bërë thirrje qytetarëve për kujdes.

  Aktualisht në këtë komunë janë 149 raste aktive derisa 283 pacientë e kanë fituar këtë betejë.

  Shkrimi i plotë i Hazirit në Facebook:

  #Dita140. Nga rezultatët e fundit të IKSHP, u informuam për 11 raste të reja pozitive me COVID19, në Gjilan. Numri i përgjithshëm i rasteve pozitive është 446, të shëruar janë 283, 149 janë raste aktive, në hospitalizim janë 32 pacientë, derisa fatkeqësisht, brenda katër muajve kanë vdekur 14 gjilanas.

  Ju lutem, kujdesu nga infeksioni me #COVID-19. Virusi nuk pyet çka e kush je. Të rrëzon përtoke e të merr me vete nëse nuk ruhesh!

  1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës,  Albin Kurti, sot feston ditëlindjen e 48. Kurti ka lindur më 24 mars 1975 në Prishtinë. Kurti është kryeministri...
  Lajme24 Mars 2023
  Një person me lëndime në kokë dhe këmbë është paraqitur në stacionin policor Leposaviq dhe ka deklaruar se është sulmuar fizikisht dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Mjeku në Klinikën e Urologjisë, Liridon Selmani, ka reaguar pasi që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, të enjten e vizitoi këtë Klinikë...
  Të tjera
  Kronika24 Mars 2023
  Gjatë ditës së djeshme një burrë është therur me thikë në rrugën “Agim Ramadani” në Viti. Viktima është dërguar për tretman mjekësor...
  Lajme24 Mars 2023
  Liderёt e Bashkimit Evropian nёpёrmjet tё konkluzave kanё pёrshendetur marrëveshjen e arritur nё Ohёr të Mqedonisë së Veriut, nё mes tё kryeministrit...
  Lajme24 Mars 2023
  Trepça ka hapur rreth 100 vende të lira të punës. Është hapur konkurs i brendshëm për punëtorë në Minierë LINKU KËTU
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Tanzania ka njoftuar shpërthimi e një sëmundje vdekjeprurëse e cila vjen nga virusi Marburg. Deri më tani janë shënuar 5 viktima si...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me kabinetin qeveritar sot do të bëjë homazhe në Kompleksin Memorial “Dëshmorët e Kombit”...
  Lajme24 Mars 2023
  Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji, në mbledhjen e mbajtur të enjten, ka vendosur për shtrenjtim të çmimit të rrymës. Ky...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.