[wp-story]

Lajme

14 aksidente gjatë ditës së djeshme, pesë persona të lënduar

14 aksidente gjatë ditës së djeshme, pesë persona të lënduar
10:25 | 17 Dhjetor 2019

Në katër prej gjithsej 14 aksidenteve në komunikacion, të cilët mbrëmë janë regjistruar në rajonin e Sektorit për Punë të Brendshme – Shkup, pesë persona kanë marrë lëndime të lehta. Përderisa në dhjetë aksidentet tjera është shkaktuar vetëm dëm material.

Policia e Shkupit, informon se mbrëmë policia e trafikut ka zbuluar dhe sanksionuar dy shoferë të cilët kanë lëvizur me shpejtësi më të madhe nga e lejuara me shenja të komunikacionit. Ajo po ashtu e ka përjashtuar një shofer, i cili automjetin e tij e ka drejtuar në gjendje të dehur dhe tre shoferë tjerë për shkak se automjetet e tyre i kanë drejtuar pa pasur leje paraprake. Ndryshe, nga komunikacioni rrugor janë përjashtuar edhe tre vetura jo të regjistruara.

Njëkohësisht, siç informojnë nga SPB-Shkup, janë sanksionuar edhe dhjetë këmbësorë të cilët kanë kaluar rrugën kur semafori ka qenë me ngjyrë të kuqe.

Nga ana tjetër me automjetin special karrotrec janë larguar 65 automjete.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera