[wp-story]

Lajme

13 mijë e 731 persona janë shëruar nga Covid-19 në Kosovë

13 mijë e 731 persona janë shëruar nga Covid-19 në Kosovë
09:30 | 03 Tetor 2020

13 mijë e 731 persona janë shëruar nga Covid-19 në Kosovë, nga paraqitja e rasteve të para me këtë virus në vend, raporton Front Online.

Nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik kanë bërë të ditur të premten se numri total i rasteve pozitive me këtë virus në vend është 15 mijë e 705.

 

LEXO EDHE: ​Ish të burgosurit politik kërkojnë të parandalohet padrejtësia e njëanshme e Speciales

Njoftimi i IKSHPK:

54 TË SHËRUAR DHE 42 RASTE ME COVID-19!
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 645 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 42 raste pozitive. Brenda 24 orëve nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.
Numri total i rasteve pozitive është 15.705 raste nga 69.108 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 627 raste të vdekjes.
Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 54 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 13.731 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.347.
Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 13 raste, komuna Fushë Kosovë 6 raste, komuna Gjilan 3 raste, komuna Lipjan 3 raste, komuna Podujevë 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Obiliq 2 raste dhe me nga një rast Drenas, Ferizaj, Mitrovicë, Pejë, Prizren, Rahovec dhe Skenderaj.
Mbuloni gojën dhe hundën me maskë!
Mbani higjienën!
Respektoni distancën!

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera