Bota/Rajoni

110 fëmijë të infektuar me Covid-19 në Shqipëri

110 fëmijë të infektuar me Covid-19 në Shqipëri
16:56 | 03 Korrik 2020

Ndërkohë që vendi çdo ditë është duke raportuar një numër të lartë të infektuarit me Covid-19, mes tyre ka edhe fëmijë.

Mësohet se qysh nga fillimi i pandemisë janë 110 fëmijë të prekur .

Ndërkohë, rreth 25 për qind e tyre janë raste aktive, raporton Ora.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 90 raste të reja dhe 3 viktima nga Covid-19.

20 orët e fundit kryer 362 testime për të dyshuar të prekur me Covid19, nga të cilat janë konfirmuar 90 raste pozitive.

Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 35 raste në Tiranë, 12 në Krujë, 10 në Kurbin, 8 në Vlorë, 6 në Shkodër, 4 në Përmet, 3 në Pogradec, nga 2 raste në Kukës, Lezhë, Kavajë, Lushnje, nga 1 rast në Kolonjë, Vau i Dejës, Kamëz, Durrës,

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera