×
 • Lajme
 • Lajme

  109 raste aktive me Covid-19 në Prizren, rastet e së martës janë të kontaktit

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Në Kosovë numri i rasteve me Covid-19 po rritet, raporton Front Online.

  Vetëm mbrëmë sipas të dhënave të Institutit Kombëtarë të Shëndetit Publik (IKSHPK) kanë rezultuar pozitiv me Coronavirus 52 raste, ku 15 nga ta janë nga komuna e Prizrenit.

  Lidhur me këtë në një prononcim për portalin Front Online, ka folur drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Visar Shehu.

  Ai tha se në komunën e Prizrenit janë 109 raste aktive me Coronavirus, ndërsa prej 15 rasteve që kanë rezultuar pozitiv mbrëmë shumica prej tyre janë raste kontakti.

  “Në komunën e Prizrenit janë 109 raste aktive me Coronavirus, dje që kanë rezultuar 15 pozitiv shumica prej tyre janë raste kontakti”, tha Sheu për Front Online.

  Shehu tha se gjendja shëndetësore e të prekurve me Coronavirus në këtë komunë është e mirë./Front Online/

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme23 Korrik 2024
  Valon Prestreshi, njohës i rrethanave ekonomike në vend thotë se Qeveria e Kosovës duhet ta rrisë nivelin e angazhimit për bashkëpunim ekonomik...
  Lajme23 Korrik 2024
  Opozita serbe ka paraqitur një plan ku përfshihen disa pika. Anëtarët e opozitës Çedomir Stojkoviq dhe Ivan Videnoviç u deklaruan se Serbia...
  Lajme23 Korrik 2024
  Policia e Kosovës bashkë me Prokurorinë e Shtetit, janë duke zhvilluar një aksion në Pejë kundër disa të dyshuarve për dallavere me...
  Të tjera
  Lajme23 Korrik 2024
  Prokuroria Speciale e Kosovës, dje bëri të ditur se edhe sot do ta intervistojë ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu. Sipas PSRK-së, intervistimi...
  Ekonomi23 Korrik 2024
  Dyshekët e prodhuar në Kosovë janë produkti kryesor që  eksportohet nga Kosova në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) së paku gjatë...
  Bota/Rajoni23 Korrik 2024
  Zëvendëspresidentja amerikane Kamala Harris ka festuar sigurimin e mjaftueshëm të miratimeve të delegatëve për të fituar nominimin presidencial demokrat. “Sonte, jam krenare...
  Lajme23 Korrik 2024
  Moti sot parashihet të jetë kryesisht me diell. Vranësirat më të fokusuara parashihen përreth relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...
  Lajme22 Korrik 2024
  E pandehura pranoi SMS në 3 të mëngjesit pastaj e çoi me veturë në Drenas- çfarë ndihme iu ofrua Faton Hajrizit pas...
  Lajme22 Korrik 2024
  Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka ftuar që të jetë pjesë e një debati publik mes tij dhe kryeministrit aktual, Albin Kurti....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.