Lajme

104 raste aktive me coronavirus në Kosovë

104 raste aktive me coronavirus në Kosovë
07:44 | 22 Korrik 2021

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 104.

MSH njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.557, ndërsa nga fillimi i pandemisë deri më sot nga coronavirusi kanë vdekur 2,265 persona.

Ndryshe, Ministria e Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen.

MSH njofton se qytetarët mund të zgjedhin llojin e vaksinës, Pfizer ose AstraZeneca./FrontOnline

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera