×
 • Lifestyle
 • Lifestyle

  10 filmat që duhet të shihni patjetër

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Një nga mënyrat më të mira për të shfrytëzuar kohën e lirë e për të gjetur frymëzim është të shohësh filma.

  Nuk ka rëndësi nëse është një me aventura, komedi ose romantik, një film mund t’ju frymëzojë përmes disa gjetjeve të jashtëzakonshme, pa qenë nevoja të ndiqni gjithnjë seminare të mërzitshme biznesi.

  Disa nga filmat që duhet të shihni patjetër janë:

  1. The Social Network

  Arsyeja: Të mundëson që të kuptosh se si ta bësh një nismë të ketë sukses përmes cilësive të tilla si fleksibiliteti.

  1. Glengarry Glen Ross

  Arsyeja: Bota e biznesit mund të jetë e egër, ndaj duhet ta dini këtë.

  1. Pirates of Silicon Valley

  Arsyeja: Do t’ju frymëzojnë dhe ka shumë gjëra për të mësuar prej tyre.

  1. Citizen Kane

  Arsyeja: Nisja e një biznesi të sukesshëm është qëllim i çdo sipërmarrësi, por nuk është i vetmi qëllim në jetë.

  1. The Pursuit of Happyness

  Arsyeja: Pasioni dhe sakrifica janë çelësi për të mos hequr dorë nga ëndrrat.

  1. Moneyball

  Arsyeja: Të qenurit inovativ është një nga tiparet më të njohura të sipërmarrësve të suksesshëm.

  1. Rocky

  Arsyeja: Sepse bota do t’ju thotë që nuk keni asnjë mundësi për të patur sukses. Si t’i vërtetoni të kundërtën?

  1. Wall Street

  Arsyeja: Mos e shisni veten vetëm për hir të parave. Të jesh sipërmarrës nuk do të thotë thjesht të bëhesh i pasur dhe i famshëm.

  1. Jerry Maguire

  Arsyeja: Mësim i vlefshëm për gjithë çfarë do të ndodhë në jetën profesionale dhe personale teksa ndiqni ëndrrën.

  1. Office Space

  Arsyeja: Çdo sipërmarrës urren të punojë për dikë tjetër, madje ndonjëherë shkon në ekstreme për t’u larguar nga puna.

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Lifestyle01 Dhjetor 2023
  Shkaku më i zakonshëm i anemisë është mungesa e hekurit dhe pa të trupi juaj nuk është në gjendje të prodhojë hemoglobinën...
  Lifestyle30 Nëntor 2023
  Inteligjenca Artificiale mund të aplikohet për të diagnostikuar më herët autizmin. Aktualisht është kryer një punë kërkimore në këtë fushë dhe ka...
  Lifestyle30 Nëntor 2023
  DASHI Komunikimi me të tjerët do jetë shumë i mirë sot. Do keni edhe një fuqi bindëse për t’u adhuruar. Nëse jeni...
  Të tjera
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se njëri nga personat e arrestuar për vrasjen e Liridona Murselit është bashkëshorti i të...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Granit Plava është personi që është arrestuar së bashku me Naim Murselin, të dy si të dyshuar për planifikimin dhe vrasjen e...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është duke hetuar çështjet që ndërlidhen me kufizimin e komunikimeve për të akuzuarit pranë Gjykatës...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se dy persona janë arrestuar në lidhje me vrasjen e Liridona Murselit. Sipas raportimeve, Naim Murseli dyshohet...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona për rastin e vrasjes së Liridona Murselit, vrasje kjo e cila tronditi vendin më 29...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Burime të “Indeksonline” bëjnë të ditur se autori i vrasjes së Liridona Murselit dyshohet të jetë Granit Plava. Ai është prangosur nga...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.