Bota/Rajoni

10.6 milionë raste me COVID-19 në mbarë botën

10.6 milionë raste me COVID-19 në mbarë botën
10:10 | 02 Korrik 2020

Mbi 10.6 milionë infeksione me Coronavirus janë shënuar në nivel global.

Në nivel global, tani janë konfirmuar 10,694,288 raste të koronavirusit, dhe 516,210 vdekje të regjistruara sipas Universitetit Johns Hopkins, raporton Reuters.

Sh.B.A ka shpërthimin më të madh, me 2.686.480 raste të konfirmuara, të ndjekura nga Brazili (1,448,753), Rusia (653.479), India (604.641).

Mbretëria e Bashkuar vazhdon me 314.992 infeksione me Coronavirus.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera