×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Zemaj: Pandemia ka rritur varfërinë, besojmë në reflektimin e shtetit

  FrontOnline
  23 Shtator 2020

  Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj është takuar sot me drejtuesin e Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi, me të cilin ka biseduar për shqetësimet dhe efektet negative të shkaktuara nga pandemia koronavirus.

  Ai me këtë ka siguruar sindikalistët e sektorit privat se do t’i shqyrtojë kërkesat dhe shqetësimet e tyre me kryeministrin Avdullah Hoti, deri te marrja e një vendimi i cili do të jetë i pranueshëm për të gjithë.

  “Kjo situatë po i rrezikon bizneset, ekonomitë familjare, ka shkaktuar humbje të vendeve të punës, ka rritur varfërinë, por besojmë në reflektimin e të gjitha instancave shtetërore. Përkundër COVID-19, ta rigjallërojmë ekonominë e Kosovës dhe të reflektojmë të gjithë”, ka shkruar Zemaj në Facebook.

  Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit
  Nga Rubrika
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka bërë të ditur se Italia ka dislokuar trupa shtesë të tyre në Kosovë. KFOR-i...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Qeveria e Kosovës nuk ndan fonde të mjaftueshme për riintegrimin e viktimave të dhunës në familje, të cilat janë kryesisht gra me...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Me moton “Nuk ka paqe pa sigurinë e grave” në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë po protestohet në kërkim të drejtësisë për...
  Të tjera
  Sport05 Dhjetor 2023
  Milan janë duke punuar për rikthimin e mbrojtësit Matteo Gabbia nga huazimi në afatin kalimtar të janarit. Gabbia ishte transferuar tek Villarreali...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ish zëvendës-ndihmës Sekretari amerikan i Mbrojtjes për Evropën dhe Politikën ndaj NATO-s, Jim Townsend, vlerëson se një nga zhgënjimet më të mëdha...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova Edona dhe Adri kanë debatuar. Ajo është revoltuar shumë me Adrin. Në një moment i ka...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Bashkimi Evropian (BE) i ka kërkuar Bosnjë e Hercegovinës të bëjë më shumë reforma në mënyrë që të mundë t’i fillojë bisedimet...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Azemi ka biseduar me Besin për situatën e krijuar me Yllin. Azemi ka thënë se “unë e di sakt qka kam thënë...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Alby dhe Kaderi drisa po pastronin kuzhinën kanë qenë të revoltuara. Ato kanë debatuar me Blerandon. Alby ka thënë se “duke e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.