Gjuha:
×
 • Lifestyle
 • Lifestyle

  ​Zbuloni të vërtetën për veten tuaj: Zgjidhni testin e personalitetit të Frojdit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Sigmund Freud është një nga shkencëtarët më të respektuar, por edhe më të diskutueshëm të shekullit të 20-të.

  Gjatë gjithë jetës së tij, disa e konsideruan atë sharlatan, të tjerët një gjeni! Coco Chanel e quajti atë burrin-feminist i parë, dhe dy gjëra shënuan karrierën e tij – zbulimi i misterit të ëndrrës njerëzore dhe “gjetja” e çelësit të nënvetëdijes, shkruan Historical Entertainer.

  Këtu është testi i tij interesant. Do të keni disa pyetje para jush. Rregulli më i rëndësishëm është të përgjigjemi me sinqeritet. Mos mendo shumë – përgjigju së pari atë që mendoni.

  Ju mund të jepni të njëjtën përgjigje për pyetje të ndryshme. Mos kaloni në pyetjen tjetër derisa t’i përgjigjeni pyetjes së mëparshme. Dhe mos i shikoni rezultatet.

  1. Po shikoni detin. Ndjenja juaj e parë?

  2. Ju ecni nëpër pyje dhe shikoni këmbët tuaja. Si ndihesh? (koha e përgjigjes është deri në 30 sekonda)

  3. Shikoni fluturimin e pulëbardhave. Si ndihesh?

  4. Ju shihni një tufë kuajsh. Shkruaj së pari atë që ndjen, mos mendo gjatë.

  5. Në shkretëtirë ju shihni një mur me një hapje të vogël, prapa së cilës është një oazë. Çfarë do të bësh?

  6. Përsëri shkretëtirë. Ju jeni lodhur nga udhëtimi i gjatë. Ju shikoni një tas me ujë. Çfarë je duke bërë? Mund të jetë banale, por shkruajeni përgjigjen në letër.

  7. Ju keni humbur në pyll. Bie terri. Ju shihni një shtëpi me një dritare të ndriçuar. Çfarë do të bësh?

  8. Ju jeni në një mjegull. Si do të sillesh? Çfarë do të bësh?

  Përgjigjet:

  1. Qëndrimi juaj ndaj jetës, emocioneve, ndjenjave.

  2. Si ndiheni në familjen tuaj.

  3. Qëndrimi juaj ndaj grave.

  4. Marrëdhënia juaj me burrat.

  5. Strategjia juaj themelore e jetës, qëllimi. Si i zgjidhni problemet tuaja.

  6. Jeta juaj seksuale. Zgjedhja e partnerit.

  7. Gatishmëria juaj për martesë. Për të martuarit – vlera e martesës.

  8. Qëndrimi juaj ndaj vdekjes.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë
  Nga Rubrika
  Lifestyle23 Mars 2023
  Ushqimet që nuk mund t’u rezistoni të listuara nga shkencëtarët pas kërkimeve, për të paraqitur ushqimet më të varura që konsumojmë. Vullnetarët...
  Lifestyle22 Mars 2023
  Selfie është bërë një mënyrë jashtëzakonisht e popullarizuar për njerëzit që të bëjnë fotografi gjatë pushimeve. Megjithatë, në disa destinacione të njohura...
  Lifestyle22 Mars 2023
  Zakonisht ushqimet që janë më të disponueshme dhe që i konsumojmë shumë shpesh, janë të dëmshme për shëndetin tonë. Ka disa produkte...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se miti i forcave serbe është thyer në Gllogjan. Kështu ka...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Drejtori i Përgjithshëm i platformës jashtëzakonisht të njohur “TikTok”, Shou Zi Chew, dëshmoi dje për më shumë se pesë orë përpara komisionit...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri Albin Kurti, në manifestimin qendror në shënim të 25-vjetorit të Epopesë së Dukagjinit, ka thënë se rezistenca e familjes Haradinaj dhe...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Në bashkëbisedimin që ka zhvilluar në Londër në Institutin Mbretëror të Marrëdhënieve Ndërkombëtare, kryeministri Edi Rama është pyetur në lidhje me fjalimin...
  Front TV24 Mars 2023
  Sot shënohet 24-vjetori i fillimit të sulmeve të NATO-s ndaj caqeve ushtarake policore serbe. 24 vjet më parë NATO ndërhyri për të...
  Vip24 Mars 2023
  Aktori Evis Pupa është një tjetër personazh brenda shtëpisë së “Big Brother Vip”, i cili me qetësinë e tij ka arritur që...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.