Lajme

​Zbulohet lapidari i dëshmorëve Haxhi, Agron e Skender Ferizaj

​Zbulohet lapidari i dëshmorëve Haxhi, Agron e Skender Ferizaj
08:01 | 23 Gusht 2020

Komuna e Deçanit njofton të gjithë qytetarët, invalidët e veteranët e luftës së UÇK-së si dhe familjet e dëshmoreve, se sot në fshatin Kodrali të Deçanit në ora 11:00, bëhet zbulimi i Lapidari kushtuar sakrificës sublime të dëshmorëve të atdheut. Lavdi për Haxhi, Agron e Skender Ferizaj një trung i tërë familjar i sakrifikuar për lirinë e vendit nder breza.

Në këtë ceremoni merr pjesë edhe kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, ndërsa KosovaPress do të sjellë pamje nga zbulimi i këtij lapidari.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera