Bota/Rajoni

​Zaev prezanton programin qeveritar: Prioritet, lufta kundër koronavirusit

​Zaev prezanton programin qeveritar: Prioritet, lufta kundër koronavirusit
17:01 | 29 Gusht 2020

Në prezantimin programit, mandatari për qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev tha se një ndër prioritet e para të Qeverisë së re është lufta kundër koronavirusit dhe Ekonomia.

Zaev paralajmëroi edhe reforma në administratën publike nëpërmjet shkurtimit për 20 për qind.

Ai gjithashtu tha se në programin katërvjeçar të qeverisë është paraparë edhe vetingu në gjyqësor dhe ndërtimi i shtetit të së drejtës.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera