Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Viti i ri shkollor, Likaj: Duhet të jemi të përgatitur për të gjitha opsionet

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Arsimit, Ramë Likaj ka folur rreth planeve të ministrisë lidhur me fillimin e vitit të ri shkollor, në kohën kur vendi po përballet me pandeminë koronavirus.

  Procesi mësimor në shkollat e Kosovës kishte kaluar në sistemin online që nga muaji mars kur ishin paraqitur rastet e para me COVID-19.

  Ndërkohë që ka mbetur më pak se një muaj deri te fillimi i vitit të ri shkollor, ministri Likaj ka zbardhur planet lidhur me mënyrat se si do të organizohet procesi mësimor.

  “Jemi duke u përgatitur për fillimin e mësimit në situatë normale. Ne jemi duke punuar në këtë drejtim dhe së shpejti do të dalim me vendim. Duhet të jemi të përgatitur për të gjitha opsionet”, ka thënë Likaj në emisionin Pressing në T7.

  Atdhe Xharavina eliminohet nga Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Ekipet e “Xhenios” të Gardës Kombëtare të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë nisur ndërtimin e urës mobile në fshatin Aqarevë të...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Blerim Isufaj, ka mbajtur sot takimin e radhës me ekipin e përbashkët për përzgjedhjen dhe shenjëstrimin...
  Lajme24 Mars 2023
  Dita e 24 marsit e vitit 1999 nuk harrohet nga qytetarët e Kosovës pasi në atë ditë nisën sulmet e NATO-s ndaj...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Oda Ekonomike Amerikane ka mirëpritur marrëveshjen e arritur të shtunën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve. Përmes deklaratës për media,...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Vendet perëndimore do të duhet të mbështesin Ukrainën edhe për një kohë të gjatë, në mes të pushtimit të plotë të vendit...
  Lajme24 Mars 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka kujtuar 24 vjetorin e intervenimit të NATO-s, duke theksuar se Aleanca atëbotë veproi për njerëzimin dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama beson se një Ballkan i bashkuar si në ekonomi edhe në dënimin e agresionit rus në Ukrainë...
  Lajme24 Mars 2023
  Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi dhe ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, kanë nënshkruar marrëveshjen financiare ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian për programin...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kujtuar se sot shënojmë 24-vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s mbi caqet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.