×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Veseli: Ushtria e Kosovës, argumenti më i mirë për ata që mohojnë sukseset e shtetit tonë

  FrontOnline
  21 Qershor 2020

  Kryetari i PDK-së Kadri Veseli ka deklaruar se 21 vjet më parë, në koordinim të plotë me NATO-n, filloi transformimi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Trupat Mbrojtëse të Kosovës.Në një postim në Facebook, ai shkruan se sot Ushtria e Kosovës, është kurorëzim i suksesit të madh institucional e shoqëror që është arritur bashkërisht.

  “Me gjithë sfidat, kjo ushtri, është argumenti më i mirë për ata që njëzet vjet pas lufte mohojnë sukseset e shtetit tonë. Nderim për të gjithë pjesëtarët që ishin pjesë e këtij transformimi, ashtu si për vijuesit e asaj rruge, oficerët dhe ushtarët tanë të sotëm”, ka shkruar ai.

  https://www.facebook.com/kadriveseliofficial/posts/1622278017947398

  NimiTV ofron 30% zbritje për Black Friday
  Nga Rubrika
  Lajme30 Nëntor 2023
  Autoret e emisionit KIKS Kosova, Ardiana Thaçi -Mehmeti dhe Erjona Gjikolli, kanë pranuar kërcënime me jetë ndaj tyre dhe familjarëve të tyre,...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Nëser varroset e ndejra Liridona Murseli, ku mbeti e vrarë mbrëmë rreth orës 20:20 në rrugën “Dalip Alishiqi” në Prishtinë. Dyshohet se...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Zëvendësministrja e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Liza Gashi, në kuadër të vizitës së punës në Çeki, ka zhvilluar takime...
  Të tjera
  Lajme30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për aksionin e sotëm policor në lidhje me grabitjen e armatosur në Suharekë. Policia ka...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se gjatë aksionit të së enjtes është vrarë njëri prej të dyshuarve për grabitjen e armatosur, të...
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Një rezervuar magazinimi ka vrarë shtatë njerëz dhe ka plagosur 24 në një fabrikë të prodhuesit indian të kimikateve të specializuara Aether...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Një prej të arrestuarve për grabitjen e armatosur në Prizren është Bujar Basha nga Prizreni. Ai ishte i dënuar për një tjetër...
  Kronika30 Nëntor 2023
  Njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë është arratisur pas shkëmbimit të zjarrit mes grupit të grabitësve me Policinë e Kosovës të...
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Gjatë një fjalimi ditën e sotme, presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, nënvizoi rëndësinë e ndihmës së vazhdueshme për Ukrainën....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.