Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Veliu: Policia dhe AKK duhet ta luftojnë çfarëdolloj të krimit

  FrontOnline
  20 Korrik 2020

  Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, priti në takim drejtorin e Agjencisë Kundër Korrupsionit, Shaip Havolli, me të cilin biseduan për bashkëpunimin mes dy institucioneve.

  Me këtë rast ministri Veliu vlerësoi se në një shoqëri demokratike është shumë e rëndësishme siguria dhe luftimi i dukurive negative që cenojnë sigurinë.

  Ai tha se roli i Policisë së Kosovës dhe Agjencisë Kundër Korrupsion janë garantë për të luftuar çfarëdolloj të krimit, në veçanti korrupsionit, si dhe parandalimit të rasteve të konfliktit të interesit.

  Sipas një njoftimi të ministrisë, në këtë takim me theks të veçantë u diskutua për projektet e përbashkëta dhe rolin e të të dy institucioneve për të mbështetur njëra tjetrën në luftimin e korrupsionit.

  Ishte konstatim i përbashkët se luftimi i korrupsionit do të ndikojë në përmirësimin e besimit të qytetarëve në institucionet e Kosovës dhe po ashtu do të kishte ndikim pozitiv në vlerësimet e organizatave që e monitorojnë këtë proces.

  Juliana: E kuptoj që e kam lëndu djalin dhe e marr mbi supet e mia këtë (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme05 Qershor 2023
  Në debatin në mes deputetit Avdullah Hoti dhe ministrit Faton Peci, është përfshirë edhe presidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet...
  Lajme05 Qershor 2023
  Xhelal Sveçla, ministër i Punëve të Brendshme, ka shkruar për aksionet e Policisë së Kosovës në Veri të Kosovës. Ai ka thënë...
  Artikull i Sponsoruar05 Qershor 2023
  Fabrika e shpuzës dhe dyshekëve Comodita apo Ventius International po merr pjesë si ekspozuese në panairin ndërkombëtar të mobiljeve dhe interierit IMM...
  Të tjera
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Wagner nën drejtimin e Yevgeny Prigozhin arrestoi një komandant rus, që konfirmon grindjen e grupit mercenar me Ministrinë e Mbrojtjes. Në një...
  Lajme05 Qershor 2023
  Është gjetur dhe konfiskuar në veri të Kosovës një veturë me targa gjermane, e cila dyshohet se është vjedhur në Gjermani. Sipas...
  Lifestyle05 Qershor 2023
  “Kam nevojë për një pushim, për të shkuar në plazh dhe për të pushuar”. Nuk është e çuditshme të dëgjosh këtë dëshirë...
  Lajme05 Qershor 2023
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, i është kundërpërgjigjur ministrit të Bujqësisë, Faton Peci duke e etiketuar si “Inspektori Peci në botën...
  Lajme05 Qershor 2023
  Në lidhje me situatën në veri, anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Zenun Pajaziti ka thënë se aktivitetet e...
  Lajme05 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit nga radhët e PDK-së, Ilir Peci tha se as që e mendon tash për tash dorëheqjen. Kurse kryetari tjetër...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.