Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Veliu emëroi zëvendësministrat e MPB-së në cilësinë e koordinatorëve nacionalë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, në bazë të kompetencave dhe përgjegjësive që ka, sot ka emëruar në cilësinë e koordinatorëve nacional, zëvendës ministrat e MPB-së për strategjitë e përcaktuara si më poshtë:

  Për detyrat dhe përgjegjësitë e koordinatorit nacional kundër krimit të organizuar, koordinatorit nacional për parandalimin e krimit dhe koordinatorit nacional për kontrollin e armëve të vogla, të lehta dhe eksplozivëve është autorizuar zëvendësministri i MPB-së, Agron Bacaj.

  Po ashtu, ministri Veliu emëroi zëvendësministrin Zafir Berisha, të ushtrojë detyrat dhe përgjegjësitë e koordinatorit nacional për siguri kibernetike dhe të koordinatorit nacional për menaxhimin e emergjencave.

  Ndërsa, zëvendësministri Milan Radojeviq është emëruar koordinator nacional kundër narkotikëve, koordinator nacional për siguri në bashkësi dhe koordinator nacional kundër trafikimit me njerëz.

  Zëvendësministri Yildiray Bajram është autorizuar nga ministri Veliu të ushtrojë detyrat dhe përgjegjësitë e koordinatorit nacional për menaxhim të integruar të kufirit dhe koordinatorit nacional për ri-integrim dhe riatdhesim të personave si dhe të koordinatorit nacional për migrim, njofton MPB-ja në një komunikatë për media.

  Edoni i shokuar teksa Lugati i tregon diçka për Artanin
  Nga Rubrika
  Lajme22 Mars 2023
  Deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha ka reaguar nëpërmjet rrjeteve sociale pas një debati që nisi si rezultat i një interviste të kryeministrit,...
  Lajme22 Mars 2023
  Koordinatori i Departamentit për Drejtësi në Kabinetin për Qeverisje të Mirë të PDK-së, Përparim Gruda, ka thënë se Qeveria Kurti është qeveria...
  Lajme22 Mars 2023
  Bashkësia Islame e Kosovës ka bërë të ditur se pas më shumë se një dekade sonte është përuruar xhamia e çarshisë në...
  Të tjera
  Lajme22 Mars 2023
  Muaji i Ramazanit do të fillojë nga nesër e enjte, 23 mars. Këtë muaj të shenjtë, të gjithë besimtarëve islam, ua kanë...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Kryeministri me mandat teknik i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka uruar për fillimin e muajit të shenjtë të Ramaznit, duke uruar...
  Lajme22 Mars 2023
  Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratikë të Kosovës, Muhamet Hamiti, ka komentuar deklaratën e kryeministri, Albin Kurti rreth Asociacioni në RTK. Hamiti...
  Lajme22 Mars 2023
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se edhe ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, duhet ngritet ndjekje ndërkombëtare nga...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Tanzania ka njoftuar shpërthimin e saj të parë të sëmundjes vdekjeprurëse të virusit Marburg (MVD) e ngjashme me Ebolën, pasi pesë viktima...
  Vip22 Mars 2023
  Reperi i njohur kosovar, Capital T, sot ua ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit. Ai...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.