Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Tahiri: Haradinaj kandidati më i denjë për të qenë president i vendit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Republiëks së Kosovës, Besnik Tahiri, ka thënë se në këto rrethana lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj është kandidati më i denjë për të qenë president i vendit.

  Në Debat Plus në Dukagjin, Tahiri ka thënë se Haradinaj, e ka kapacitetin dhe njohurit e duhura për të krijuar një stabilitet në këto rrethana të krijuara pas aktakuzave të Gjykatës Speciale.

  “Ramush Haradinaj është kandidati më i denjë për president të vendit. Në këto rrethana që nuk janë të lehta, Haradinaj, e ka kapacitetin dhe njohurit për të krijuar një stabilitet në këto rrethana”, tha ai.

  Tahiri po ashtu ka thënë se AAK-ja nuk do të votojë ndonjë kandidat tjetër për president.

  Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Oda Ekonomike Amerikane ka mirëpritur marrëveshjen e arritur të shtunën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve. Përmes deklaratës për media,...
  Lajme24 Mars 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka kujtuar 24 vjetorin e intervenimit të NATO-s, duke theksuar se Aleanca atëbotë veproi për njerëzimin dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama beson se një Ballkan i bashkuar si në ekonomi edhe në dënimin e agresionit rus në Ukrainë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ka tronditur SHBA-në, ku një 30-vjeçar është goditur me thikë në një autobus në Las Vegas. Në video,...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill, ka folur rreth bombardimeve të NATO-s që u zhvilluan 24 vjet...
  Kronika24 Mars 2023
  Një person është arrestuar, i cili pas një mosmarrëveshje ka sulmuar një person tjetër duke i shkaktuar lëndime trupore. Policia bën të...
  Lajme24 Mars 2023
  Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, mori pjesë në Iftarin, darkën e Ramazanit, të organizuar nga stafi i Ambasadës Amerikane. Ai...
  Kronika24 Mars 2023
  Është raportuar për një person se ka humbur jetën në Prizren. Viktima ishte goditur nga vetura mbrëmë rreth orës 19:00. I dyshuari...
  Kronika24 Mars 2023
  Policia ka kapur personi i cili dyshohet se vodhi portofolin dhe telefonin e një gruaje në Prishtinë. Sipas policisë, i dyshuari me...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.