[wp-story]

Bota/Rajoni

​Sulm terrorist në Siri, 28 të vrarë

​Sulm terrorist në Siri, 28 të vrarë
19:35 | 30 Dhjetor 2020

Të paktën 28 njerëz u vranë sot në një sulm terrorist në një autobus në autostradën kryesore në provincën siriane të Dair al-Zor, e cila kufizohet me Irakun, raportojnë mediat shtetërore siriane.

Asnjë detaj tjetër nuk është bërë i ditur deri më tani në lidhje me incidentin në zonën ku ndodhen shumica e ushtarëve dhe militantëve sirianë të mbështetur nga Irani, pranë qytetit antik të Palmyra, raporton Reuters

Super zbritje në “Petrol Company”

Të tjera