Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  ​Struktura misterioze: Çfarë po fshihet në kontinentin e akullt? – video

  FrontOnline
  11 Gusht 2020

  Zbulimi i një prej përdoruesve të Google Earth, i cili “gjeti” një strukturë të akullt që ngjason me një kryqëzues të vërtetë pranë bregdetit të Antarktidës, është komentuar në rrjetet sociale.

  Zbulimi shkaktoi një ortek komentesh për atë që fshihet në të vërtetë në kontinentin e ngrirë – nga bazat sekrete naziste, qytetërimet misterioze e deri tek alienët.

  Fotografia u publikua në YouTube dhe menjëherë tërhoqi vëmendjen. Kur videoja kalon në modalitetin 3D, nuk mund të mohohet se i ngjan një anijeje të madhe.

  “Linja e tij është qartë e dukshme. Gjatësia e anijes është rreth 120 metra dhe shtrihet larg bregdetit të Antarktidës”, deklaron kanali.

  Individët janë të bindur se anija përfundoi në këtë vend pasi kaloi nëpër trekëndëshin misterioz Bermuda.

  Të tjerë besojnë se anija është “një trashëgimi e nazistëve që ndërtuan baza sekrete në Antarktidë pas Luftës së Dytë Botërore”.

  https://www.youtube.com/watch?v=OCBduW-gA3A&feature=youtu.be

  KEDS zë 156 persona duke e vjedhur energjinë elektrike për një javë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, në lidhje me ngjarjet e djeshme në Zveçan, tha se dhuna nuk është asnjëherë opsion...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Albin Kurti është përgjegjës për gjithçka që ka ndodhur dje në Zveçan, ka theksuar i ashtuquajturi drejtor i Zyrës për Kosovë, Petar...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka takuar ambasadorët e vendeve të QUINT-it, në takim morën pjesë ambasadorët e  Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka takuar ambasadorët e vendeve të QUINT-it, në takim morën pjesë ambasadorët e  Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...
  Lajme30 Maj 2023
  Misioni paqeruajtës i KFOR-it i ka kërkuar të martën Kosovës dhe Serbisë të marrin përgjegjësi për situatën e krijuar në veri. Komandanti...
  Lajme30 Maj 2023
  Në Dhomat e Specializuara në Hagë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Pjetër Shala. Rasti ndaj Shalës do të nisë...
  Lajme30 Maj 2023
  Protestuesit serbë kanë nisur të mblidhen para objekteve komunale në veri të Kosovës edhe të martën. Ata në këtë formë po kundërshtojnë...
  Lajme30 Maj 2023
  Shërbimi publik gjerman ka transmetuar një artikull për grupin e Veljko Belivuk nën titullin “Huliganë, klane droge dhe presidenti i Serbisë”. Në...
  Lajme30 Maj 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, theksoi se BE-ja dënon fuqishëm “dhunën tronditëse në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.