[wp-story]

Kronika

​Shqiptohen 592 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19

​Shqiptohen 592 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19
10:29 | 13 Janar 2021

Në Kosovë po vazhdon mosrespektimi i masave të vendosura për parandalimin e përhapjes së virusit korona.

Vetëm gjatë 24 orëve policia ka shqiptuar 592 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19.

Ndërkohë që në vend numri i të infektuarve që nga 13 marsi ka shkuar në 54.261 raste nga 200.093 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.387 raste të vdekjes.

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera