×
 • Sport
 • Sport

  ​Shqipëria fiton miqësoren ndaj Kosovës

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Me rezultat të ngushtë 2-1 Shqipëria e ka mposhtur Kosovën në ndeshjen miqësore të zhvilluar të Mërkurën me fillim nga ora 16:00, në “Elbasan Arena”.

  Në një ndeshje shumë të butë dhe të ngadalshme, ishin vendasit ata të cilët kaluan në epërsi në minutën e 31’ me golin e Bekim Balajt dhe me këtë rezultat skuadrat shkuan në pushim.

  Në pjesën e dytë u realizuan edhe dy gola të tjerë. Në minutën e 68’ Ozuni e dyfishoi epërsinë e Shqipërisë, ndërsa Kosova u kundërpërgjigj me golin e Vedat Muriqit në minutën e 85’ nga pika e bardhë.

  Pas kësaj ndeshjeje, të dy kombëtaret do të fokusohen në ndeshjet e radhë në kuadër të Ligës së Kombeve.

  Vizitë në KEDS nga Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo
  Nga Rubrika
  Sport04 Tetor 2023
  Antwerp ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Shakhtar Donetsk. Ishte Arbnor Muja i cili realizoi në minutën e tretë të ndeshjes...
  Sport04 Tetor 2023
  Është për të ardhur keq që goditja e Federico Valverde kundër Napolit u shpall autogol. Ishte një goditje e përsosur nga rreth...
  Sport04 Tetor 2023
  Në prag të ndeshjes FC Ballkani – Dinamo Zagreb, e cila zhvillohet të enjten në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, në kuadër...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Avokati Tomë Gashi, ka thënë se krimineli Milan Radoiçiq, mund të vritet nga vetë shteti serb. Ai në RTV Dukagjini, tha se...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Një gjykatë serbe ka gjobitur aktivisten qytetare Aida Çoroviq me 100,000 dinarë (897 dollarë). Kjo siç raportohet për hedhjen e vezëve gjatë...
  Sport04 Tetor 2023
  Antwerp ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Shakhtar Donetsk. Ishte Arbnor Muja i cili realizoi në minutën e tretë të ndeshjes...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj në një intervistë për Front Online, ka deklaruar se me këtë qasje se si po shkon dialogu,...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Shtetet e Bashkuara pritet të njoftojnë së shpejti se do të dërgojnë armë të vogla dhe municione të sekuestruara në Ukrainë ,...
  Sport04 Tetor 2023
  Është për të ardhur keq që goditja e Federico Valverde kundër Napolit u shpall autogol. Ishte një goditje e përsosur nga rreth...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.