Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  ​Shqipëria 35 mijë testime më shumë se Kosova, 193 viktima më pak

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Edhe në Shqipëri javëve të fundit është shënuar një ngritje e theksuar e rasteve me Covid-19. Mirëpo, sa i përket rasteve të vdekjeve të pacientëve nga koronavirusi, Shqipëria qëndron më mirë se Kosova.

  Derisa në Kosovë janë shënuar 798 viktima nga fillimi i pandemisë, në Shqipëri janë shënuar 605 viktima, raporton KosovaPress.

  Ndërsa numri i të prekurve është përafërsisht i njëjtë, por që rastet aktive në Shqipëri janë më të shumta.

  Kujtojmë që edhe me testime Shqipëria qëndron më mirë. Ka 35 mijë testime më shumë se Kosova.

  Kosova momentalisht ka rreth 10 mijë raste aktive, kurse në Shqipëri janë 13 mijë e 429 raste aktive me Covid-19.

  Këto janë statistikat me Covid-19 në Kosovë dhe Shqipëri.

  Kosovë:

  Testime totale 115.794

  Raste pozitive 27,851

  Raste të shëruara 16, 862

  Raste aktive 10,191

  Humbje jete 798

  Shqipëri:

  Testime totale 150,740

  Raste pozitive 26,701

  Raste të shëruara 12,667

  Raste Aktive 13,429

  Humbje jete 605

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një delegacion i Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë ka vizituar Luginën e Preshevës, ku është takuar me përfaqësues politikë e drejtues të institucioneve....
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Shtatë fëmijë ukrainas janë ribashkuar me familjet e tyre pasi u dërguan me forcë në Krimenë e pushtuar nga Rusia, sipas administratës...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Policia spanjolle ka vënë në pranga tre të rinj shqiptarë, të moshës 35, 32 dhe 19 vjeç për një plantacion droge. Ngjarjet...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Pas vendimit ë Gjykatës Kushtetuese e cila hodhi poshtë Ligjin për Këshillin Prokurorial, kanë reaguar edhe subjektet politike opozitare. Sipas tyre, rrëzimi...
  Lajme24 Mars 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, në 24-vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-së, ka thënë se e drejta ndërkombëtare vdiq më 24 mars...
  Vip24 Mars 2023
  Informacion nga jashtë por jo nga banorët por nga njerëzit. Mbrëmjen e sotme, një person është afruar pranë shtëpisë së “Big Brother...
  Lajme24 Mars 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e shtune parashihet të mbajë me mot me diell dhe vranësira të çrregullta. Sipas...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Shtatë fëmijë ukrainas janë ribashkuar me familjet e tyre pasi u dërguan me forcë në Krimenë e pushtuar nga Rusia, sipas administratës...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Policia spanjolle ka vënë në pranga tre të rinj shqiptarë, të moshës 35, 32 dhe 19 vjeç për një plantacion droge. Ngjarjet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.