Bota/Rajoni

​San Marino para falimentimit

​San Marino para falimentimit
16:46 | 05 Korrik 2020

Republika e San Marinos është në rrezik të falimentojë për shkak të krizës ekonomike që ndodhi pas pandemisë Covid-19, dhe për shkak të borxhit ajo mund të humbasë pavarësinë e saj 1300-vjeçare “, shkruan e përditshmja ‘Il fatto Quotidiano’.

Në fillim të pandemisë, San Marino hezitoi për shkaqe ekonomike të vendosë karantinën dhe pasi 1.200 qytetarë nga gjithsej 33,000 u infektuan, autoritetet u detyruan të vendosin masa kufizuese.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera