Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  ​Salvini do të gjykohet për shkak të migrantëve

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Senati italian me 149 vota për dhe 141 kundër, miratoi inicimin e procesit gjyqësor kundër drejtuesit të opozitës “Liga”, Matteo Salvini.

  Sipas padisë së gjykatës nga Palermo, Matteo Salvini do të gjykohet për “rrëmbimin e njerëzve dhe mos përmbushjen e detyrave të tyre”, pasi vitin e kaluar, si ministër i Brendshëm, ai ndaloi anijen “Open Arms” me 160 migrantë për t’u ankoruar në portet italiane, duke e mbajtur në det të hapur për 19 ditë.

  Curri: Atdheu dhe Xhuli ia kaluan për shpejtësi të krijimit të lidhjes, Vivien dhe Getinjos (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni20 Mars 2023
  Numri i turistëve është rritur me 54 për qind më shumë shkurtin e këtij viti, krahasuar me atë të vitit të kaluar....
  Bota/Rajoni20 Mars 2023
  Gjithsej 87 persona janë arrestuar në 12 orët e fundit në të gjithë Afrikën e Jugut përpara protestave antiqeveritare të planifikuara për...
  Bota/Rajoni20 Mars 2023
  Një stërgjyshe, e cila e ndan kohën e saj midis shtëpisë së saj në Los Angeles dhe një shtëpie në Meksikë, është...
  Të tjera
  Lajme20 Mars 2023
  Në mbledhjen e ardhshme të Qeverisë së Kosovës, e cila pritet të mbahet më 22 mars apo të mërkurën, Qeveria pritet të...
  Kronika20 Mars 2023
  Një person është therur me thikë në Ferizaj. Policia njofton se rasti ndodhi pas një mosmarrëveshjeje mes dy personave. “Viktima mashkull kosovar...
  Lajme20 Mars 2023
  Oda e Avokatëve të Kosovës njofton për vdekjen e avokatit Orhan Rekathati. Oda e Avokatëve të Kosovës, i shprehë ngushëllimet më të...
  Lajme20 Mars 2023
  Kryeministri Kurti sot do ta vizitojë shkollën Fillore të Mesme të Ulët “Elena Gjika”. Sipas ZKM-së, kjo vizitë do të bëhet me...
  Lajme20 Mars 2023
  Dhomat e specializuara kanë njoftuar se sot mbahet konferencë në rastin gjyqësor Thaçi dhe të tjerët. Ndryshe aktakuza e parë kundër katër...
  Ekonomi20 Mars 2023
  Kosova vazhdon të importojë produkte nga vendet e ndryshme, pavarësisht raporteve të saj ekonomike, politike dhe diplomatike me ato shtete. Të dhënat...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.