Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  ​Prezantohet si polic, arrestohet prishtinasi

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Një person në rrugën “Ibrahim Oruqi” në Prishtinë është prezantuar si zyrtar policor. Për çka gjatë së mërkurës është arrestuar nga policia.

  Policia njofton se i njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

  “Rr. “Ibrahim Oruqi”, Prishtinë 11.11.2020-03:10. Është arrestuar i dyshuari m/k, pasi që i njëjti derisa është ndaluar nga policia për legjitimim është prezantuar si zyrtar policor. I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë.

  Getinjo për LGBT: Nuk e kam pas mendimin shumë të mirë për ta
  Nga Rubrika
  Kronika25 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar një person, i cili kishte vjedhur 63 drita solare në lagjen Jusuf Gërvalla në Prishtinë. Rastin në...
  Kronika25 Mars 2023
  Një person është arrestuar pasi ishte i kërkuar nga Policia e Kosovës për ngacmim. Në raportin 24 orësh të policisë bëhet e...
  Kronika25 Mars 2023
  Një femër në Lipjan ka njoftuar në Polici së është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj. E, njëjta pas sulmit ka pranuar...
  Të tjera
  Lajme25 Mars 2023
  Partia Socialdemokrate do të mbajë sot protestë kundër marrëveshjes në mes Kosovës dhe Serbisë, të arritur në Ohër më 18 mars. Në...
  Lajme25 Mars 2023
  Përmes një njoftimi dërguar mediave, KEDS, ka njoftuar për punime në rrjet. Në njoftim bëhet të ditura qytetet dhe koha kur pritet...
  Lajme25 Mars 2023
  Diplomati gjerman, Joakim Ryker tha se në momentin që marrëdhëniet Kosovë-Serbi do të normalizohen, atëherë do të bëhet dhe njohja e plotë...
  Lajme25 Mars 2023
  12:00Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, do të mbajë konferencë për medie, në lidhje me njoftimin e Gjykatës Kushtetuese për Ligjin për Këshillin Prokurorial. (MD,...
  Lajme25 Mars 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot (e shtunë) të mbajë me mot me diell dhe vranësira të çrregullta. Vranësirat në orët...
  Sport24 Mars 2023
  Bernardin Jakaj nuk njeh humbje. Boksieri shqiptar i cili jeton në Vjenë ka fituar meçin ndaj serbit, Nikoliç. Jakaj ishte më i...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.