[wp-story]

Lajme

​Policia kthen në familje të miturën që u martua në Lipjan me një të mitur

​Policia kthen në familje të miturën që u martua në Lipjan me një të mitur
15:15 | 28 Shkurt 2021

Policia e Kosovës ka reaguar në një rast të raportuar në Lipjan, ku një e mitur ishte larguar nga shtëpia dhe ishte martuar me një të mitur.

Sipas Policisë, babai i vajzës ka raportuar se e mitura është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer. Ndërsa, më pas kishte kuptuar se ishte martuar me të dyshuarin e mitur mashkull kosovar.

“Të njëjtit janë intervistuar në prezencën e zyrtarit QPS-së. Në konsultim me prokurorin për të mitur viktimën e ka marrë familja e saj ,kurse i dyshuari është liruar. Rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera