Gjuha:
×
 • Kronika
 • Kronika

  ​Policia e Kosovës sekuestron mbi 40 armë në Prishtinë

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Policia e Kosovës ka arrestuar sot katër persona të dyshuar për veprat penale fajde, importi, eksporti, furnizimi, transportimi, prodhimi, këmbimi, ndërmjetësimi ose shitje e paautorizuar e armëve apo materieve plasëse dhe mbajtje në pronësi, kontroll, ose posedim të paautorizuar të armëve.

  Gjatë një operacioni në Prishtinë, Policia e Kosovës ka realizuar planin operativ të koduar “Noli”, me ç’rast është bërë kontrollimi i tri lokacioneve të ndryshme, ku janë gjetur dhe sekuestruar 7 armë të llojit AK 47, dy armë të gjata, 34 armë të vogla (modele dhe kalibër të ndryshëm) një granatë dore, 8980 fishekë kalibër të ndryshëm, 2.580 gram marihuanë, 1370 euro, 100 franga, 20 funte, 4 telefona celularë.

  Po ashtu janë sekuestruar edhe pajisje për përpunim të armëve, tyta të armëve, fletore për shënime dhe dëshmi tjera të rëndësishme që ndërlidhen me rastin.

  Pas intervistimit, me vendim të prokurorit personat e arrestuar janë dërguar në mbajtje për 48 orë.

  Getinjo kërkon të largohet nga shtëpia e Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Kronika01 Prill 2023
  Një automjet është rrotulluar në Parallovë të Artanës. Sipas pamjeve të dërguar nga një lexues i lajmi.net, shihet se vetura është rrotulluar...
  Kronika01 Prill 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka ndaluar dy persona në Mitrovicë të Veriut dhe se tek të dyshuarit është gjetur një...
  Kronika01 Prill 2023
  Tre burra, familjarë në mes veti, janë arrestuar në Gjilan, pasi të njëjtit si pasojë e një kontesti pronësorë janë përleshur fizikisht...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.