Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  ​Për një javë 725 viktima nga koronavirusi në Kroaci

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Sipas të dhënave nga raporti i fundit i rregullt javor i Institutit të Shëndetit Publik në Zagreb, 725 pacientë vdiqën nga pasojat e koronavirusit në Kroaci, nga të cilët 274 ishin në një aparat respirator.

  Shumica e tyre thuhet se kishin bashkë-sëmundje të konsiderueshme ose ishin të moshuar.

  Mosha mesatare e vdekjeve në këtë valë të pandemisë me koronavirus është 77-vjeç.

  Numri i përgjithshëm i mostrave të testuara është 57,523, dhe pjesa e testeve pozitive në numrin e përgjithshëm të testeve në shtatë ditët e fundit është 28 për qind.

  Numri i përgjithshëm i testeve dhe përqindja e testeve pozitive në numrin e përgjithshëm është 564,686, ose 12.2 për qind.

  Në shtatë ditët e fundit, gjithsej 16,116 njerëz u prekën me koronavirus – 52,4 për qind gra.

  Numri më i ulët i pacientëve u regjistrua te fëmijët, 8.5 për qind dhe numri më i lartë i nxënësve të shkollave të mesme.

  Të rriturit e moshës 19-65 vjeç përbëjnë pjesën më të madhe në numrin e përgjithshëm të pacientëve në seksionin e fundit – 12,435 (77,2 për qind), raportojnë mediat kroate.

  Petrol Company sërish troket në dyert e Shtëpisë së Pleqve për Ramazan
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Pas “Lasgushit”, “Migjenit” dhe “Naimit”, linjës shqiptare të fluturimeve ajrore “Air Albania” i shtohet edhe aeroplani “Fishta”, për nder të poetit të...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Bordi i Fondit Monetar Ndërkombëtar miratoi të premten një paketë ndihme prej 15.6 miliardë dollarësh të nënshkruar më 21 mars me qeverinë...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar dekretin për miratimin e konceptit të përditësuar të politikës së jashtme të Rusisë. Kremlini bëri të...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.