Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  ​PDK përkrah vazhdimin e reformës së nisur nga Reçica

  FrontOnline
  24 Korrik 2020

  Në debatin parlamentar lidhur me të drejtat e pensionistëve kontribut dhënës, deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Fatmir Xhelili, ka thënë se e përkrahin vazhdimin e reformës së kaluar të ministrit Reçica.

  Sipas tij, vazhdimi i kësaj reforme do të jetëzgjidhja më e mirë e këtyre problemave dhe padrejtësive që janë manifestuar te pensionistet.

  “Grupi parlamentar i Partisë Demokratike, përkrah Ministrin për të vazhduar në reformën e kaluar, në mandatin e kaluar dhe besoj që me pak punë plotësime dhe me ekspertizën e njerëzve që dëshirojnë me kontribua në vazhdimin e plotësimit të asaj reforme do të jetë zgjidhja më e mirë e këtyre problemave dhe padrejtësive që janë manifestuar te pensionistët”, ka thënë ai.

  Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur
  Nga Rubrika
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kritikuar partitë opozitare për reagimet e tyre ndaj situatës politike në Kosovë. Limaj ka vënë...
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i PDK-së dhe ish-komandanti i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka gabuar që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Alastair King-Smith, tha se mbeten të shqetësuar për tensionet në veri të Kosovës duke shtuar...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Vip08 Qershor 2023
  Xhuli, ditët e fundit po kalon pushimet në Turqi. Por, me postimin e fundit të Atdheut, u kuptua se edhe ai është...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Lajme08 Qershor 2023
  Nisma e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Kurti II nuk duket se po merr përkrahje nga partitë tjera...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.