×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Parashikimi i motit për javën e parë të verës

  FrontOnline
  21 Qershor 2020

  Java e parë e stinës së verës do të vijojë me kushte të paqëndrueshme meteorologjike, por që nga mesi i javës grafiku në fushat termike do të shënojë ngritje, bashkë me presionin atmosferik.

  Reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe gjatë javë së ardhshme, kryesisht të hënën dhe të martën, por me episode të shkurta dhe duke mos e përfshirë gjithë territorin. Në sasi do të ketë më pak reshje se java që po e lëmë.

  Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-27 gradë Celsius.

  Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-8 m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

  Ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, e impresionuar me punën në Comodita
  Nga Rubrika
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Emisari i Kryeministrit të Britanisë së Madhe për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach, pas përfundimit të vizitës në Kosovë është lajmëruar me një...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se tashmë ka nisur investimi në Klinikën e Kardiokirurgjisë dhe vlera e investimit në infrastrukturë...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Zyrtari i LDK-së, Berat Rukiqi, ka reaguar pas deklaratës së ministrit Liburn Aliu i cili në një intervistë për T7 ka thënë...
  Të tjera
  Vip01 Dhjetor 2023
  Alba dhe Blerando kanë vazhduar të bisedojnë edhe për planet jashtë  shtëpisë së Big Brother VIP Kosova. Alba ka diskutuar se si...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blerando ka improvizuar një bisedë telefonike interesante. Ai është bërë kinse po flet me dikë në...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani njoftoi sot se Këshilli i Ministrave konfirmoi vendimin që Malta të...
  Sport01 Dhjetor 2023
  Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave ka shënuar fitore kundër Bullgarisë, në ndeshjen vendimtare në Grupin 5 në Ligën C të...
  Lifestyle01 Dhjetor 2023
  Shkaku më i zakonshëm i anemisë është mungesa e hekurit dhe pa të trupi juaj nuk është në gjendje të prodhojë hemoglobinën...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Lumbardhi, Alby dhe Kaderi kanë diskutuar për gjestin e Bleros ndaj Besit. Ata u shfaqën të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.