Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Oda Amerikane shpreh ngushëllimet për vdekjen e ndërmarrësit Latif Kryeziu

  FrontOnline
  21 Korrik 2020

  Përmes një telegrami dërguar në emër të të gjithë anëtarëve të saj, Bordit të Guvernatorëve dhe stafit, Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Kryeziu me rastin e vdekjes së ndërmarrësit Latif Kryeziu.

  Përmes një komunikate për media, Oda Amerikane çmon tejmase kontributin që Kryeziu ka dhënë në fuqizimin e sektorit privat në Kosovë dhe në zhvillimin ekonomik të vendit në veçanti, përmes krijimit të mijëra vendeve të punës. Përmes angazhimit të tij në sektorin privat për mbi tri dekada, z. Kryeziu i ka lënë Kosovës ndërmarrje të fuqishme të cilat janë ndër tatimpaguesit më të mëdhenj të vendit si AL Petrol dhe Shell Kosova, Royal, ndërsa së fundmi po punonte me ngazëllim të veçantë edhe në hapjen e hotelit të parë të zinxhirit amerikan Hilton në Kosovë.

  Kryeziu ka demonstruar edhe një angazhim të pashembullt përgjatë katër muajve të fundit pas shpërthimit të pandemisë COVID19 në ngritjen e shqetësimeve të komunitetit afarist në Kosovë, por edhe në ofrimin e rekomandimeve konkrete për tejkalimin e vështirësive me të cilat po përballet sektori privat në Kosovë.

  Oda Ekonomike Amerikane është krenare dhe përherë falënderuese për përkrahjen e vazhdueshme të z. Kryeziu për të gjitha aktivitetet e saj, përfshirë edhe ato filantropike, ndërsa, nga dita e sotme, Republikës së Kosovës do t’i mungojë një ndërmarrës i palodhshëm dhe një avokues i zëshëm i komunitetit të biznesit.

  Ndërgjegjësimi mbi autizmin dhe ndryshimi i narratives për autizmin dhe Personat me Aftësi të Kufizuar
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme e Francës ka reaguar ndaj situatës në veri të Kosovës. Sipas kësaj ministrie, Franca e dënon dhunën...
  Lajme30 Maj 2023
  Tensionet në veri sidomos gjatë ditës së djeshme, vetëm sa kanë ndikuar që e tërë vëmendja të jetë tek kryetarët e komunave...
  Lajme30 Maj 2023
  Njësia Speciale e Kosovës mëngjesin e sotëm e ka zhvendosur nga objekti i komunës së Zubin Potokut flamurin e Republikës së Kosovës....
  Të tjera
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka takuar ambasadorët e vendeve të QUINT-it, në takim morën pjesë ambasadorët e  Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...
  Lajme30 Maj 2023
  Misioni paqeruajtës i KFOR-it i ka kërkuar të martën Kosovës dhe Serbisë të marrin përgjegjësi për situatën e krijuar në veri. Komandanti...
  Lajme30 Maj 2023
  Në Dhomat e Specializuara në Hagë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Pjetër Shala. Rasti ndaj Shalës do të nisë...
  Lajme30 Maj 2023
  Protestuesit serbë kanë nisur të mblidhen para objekteve komunale në veri të Kosovës edhe të martën. Ata në këtë formë po kundërshtojnë...
  Lajme30 Maj 2023
  Shërbimi publik gjerman ka transmetuar një artikull për grupin e Veljko Belivuk nën titullin “Huliganë, klane droge dhe presidenti i Serbisë”. Në...
  Lajme30 Maj 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, theksoi se BE-ja dënon fuqishëm “dhunën tronditëse në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.