[wp-story]

Bota/Rajoni

​OBSH: Bota s’do të lirohet nga COVID deri në fund të vitit

​OBSH: Bota s’do të lirohet nga COVID deri në fund të vitit
00:03 | 02 Mars 2021

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka paralajmëruar sot se është joreale të pritet që bota do të heqë qafe koronavirusin deri në fund të këtij viti.

Drejtori i OBSH-së për situatat emergjente Mike Ryan tha, megjithatë, se tragjedia e krizës së koronavirusit mund të shmanget duke zvogëluar numrin e viktimave dhe të pacientëve në spitale, raporton “Guardian”.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera