[wp-story]

Bota/Rajoni

​Obama: Unë i theva hundën shokut tim të skuadrës pasi më ofendoi në baza racore

​Obama: Unë i theva hundën shokut tim të skuadrës pasi më ofendoi në baza racore
23:59 | 24 Shkurt 2021

Ish-presidenti i SHBA-së Barack Obama zbuloi se si një shkollë e mesme, ai theu hundën e shokut të tij të basketbollit, pasi e ishte fyer në baza racore në dhomën e zhveshjes në shkollë.

Gjatë një emisioni me yllin e rokut Bruce Springsteen, Obama foli për herë të parë në lidhje me incidentin që ndodhi ndërsa ishte në shkollë të mesme.

“Kur isha në shkollë të mesme, kisha një mik. Kemi luajtur basketboll së bashku. Në një moment u grindëm dhe më nënçmoi. Së pari, ajo që tha ai se kjo nuk ekziston në Havai apo jo? Është një nga ato gjëra kur dikush thotë një fjalë, ai mund të mos jetë i vetëdijshëm se çfarë do të thotë, por ajo që ai dinte është se ai mund të më dëmtojë nëse e thotë atë,” tha Obama, transmeton New York Post.

Ish-presidenti i SHBA kujtoi se ai menjëherë sulmoi shokun e tij të basketbollit.

“Unë u hodha mbi të, e godita në fytyrë dhe i theva hundën. Ne ishim në dhomën e zhveshjes. Unë i thashë atij të mos më quaj kurrë më kështu ”, tha Obama.

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera