Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Nisin punët për renovimin e objekti të zjarrfikësve në Malishevë

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Objekti i njësisë së Zjarrfikësve dhe Shpëtimit në Malishevë, do të renovohet. Tashmë ka nisur edhe realizimi i projektit për riparimin e këtij objekti.

  Nga komuna e Malishevës janë shprehur se me riparimin e këtij objekti do të krijohen edhe kushtet më të mira për njësinë e zjarrfikësve dhe shpëtimit.

  Për të parë nga afër nismën e punimeve për riparim të objektit ka qenë edhe drejtori i Urbanizmit të komunës së Malishevës, Ahmeti Morina.

  Drejtori Morina, ka thënë, se “ky investim është duke u kryer nga komuna, pasi puna e kësaj njësie është shumë e ndjeshme dhe shumë e rëndësishme, dhe rrjedhimisht pjesëtarët e kësaj njësie kanë nevojë për kushte më të mira gjatë qëndrimit të tyre”.

  Formula 1 vjen në Artmotion më "i çmendur" se kurrë
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Njohësi i proceseve politike, Jusuf Thaçi ka reaguar ndaj deklaratave që të mërkurën mbrëma i bëri kryeministri i vendit, Albin Kurti lidhur...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Christoph Weidinger. Në këtë takim është diskutuar edhe për...
  Lajme23 Mars 2023
  Disa barnatore në Pejë shitën barna pa banderola, të cilat dyshohet se janë të kontrabanduara. Për këtë arsye, dje është bërë kontrollimi...
  Të tjera
  Kronika23 Mars 2023
  Një person raportohet të ketë qenë viktimë e grabitjes dje në fshatin Bablak të Ferizajt. Viktima mashkull ka raportuar se derisa ka...
  Lajme23 Mars 2023
  Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken that të mërkurën se nëse marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë zbatohet, kjo do t’i hapte rrugën...
  Lajme23 Mars 2023
  Një rast i vjedhjes grabitqare është raportuar dje në Sllatinë të Fushë-Kosovës. Viktima femër ka raportuar se derisa ishte duke qëndruar në...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, i ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Shenjtë të Ramazanit. Kurti ftoi për bamirësi e solidaritet....
  Lajme23 Mars 2023
  Një përleshje mes disa nxënësve ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në shkollën e mesme “Adem Gllavica” në Lipjan. Si pasojë e...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Të paktën pesë emigrantë afrikanë kanë vdekur dhe 28 të tjerë janë zhdukur pasi një varkë u mbyt pranë Tunizisë. Ata po...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.