Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  ​Nis rregullimi i rrugëve në Astrazup të Malishevës

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Sot në Astrazup të Malishevës, ka filluar rregullimi i tri rrugëve në tri lagje të ndryshme të këtij fshati.

  Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, u shpreh i kënaqur me fillimin e punimeve në këto rrugë, të cilat kanë rëndësi të madhe për banorët e këtyre lagjeve dhe i ka uruar banorët për rrugët e reja.

  Anëtari i KK të Malishevës, Halil Morina, e ka falënderuar komunën për fillimin e punimeve në këto rrugë, pasi këto janë kërkesa të kamotshme të banorëve të këtyre lagjeve dhe janë shumë të rëndësishme për banorët në jetojnë këtu.

  Drejtori i Urbanizmit, Ahmet Morina, ka bërë të ditur se rregullimi i rrugëve në Astrazup, janë pjesë e planifikimeve për realizimin e projekteve kapitale për këtë vit dhe bëhet fjalë për tri rrugë me një gjatësie prej rreth 1200 metra dhe të njëjtat financohen nga buxheti i Komunës së Malishevës.

  Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri Edi Rama beson se një Ballkan i bashkuar si në ekonomi edhe në dënimin e agresionit rus në Ukrainë është mjaftë...
  Lajme24 Mars 2023
  Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi dhe ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, kanë nënshkruar marrëveshjen financiare ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian për programin...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kujtuar se sot shënojmë 24-vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s mbi caqet...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, mori pjesë në Iftarin, darkën e Ramazanit, të organizuar nga stafi i Ambasadës Amerikane. Ai...
  Kronika24 Mars 2023
  Është raportuar për një person se ka humbur jetën në Prizren. Viktima ishte goditur nga vetura mbrëmë rreth orës 19:00. I dyshuari...
  Kronika24 Mars 2023
  Policia ka kapur personi i cili dyshohet se vodhi portofolin dhe telefonin e një gruaje në Prishtinë. Sipas policisë, i dyshuari me...
  Lajme24 Mars 2023
  Me 16 Shkurt të këtij vitit ministri i Bujqësisë, Faton Peci,  ka njoftuar se do të ketë zero tolerancë ndaj pirjes së...
  Kronika24 Mars 2023
  Gjatë ditës së djeshme një burrë është therur me thikë në rrugën “Agim Ramadani” në Viti. Viktima është dërguar për tretman mjekësor...
  Lajme24 Mars 2023
  Liderёt e Bashkimit Evropian nёpёrmjet tё konkluzave kanё pёrshendetur marrëveshjen e arritur nё Ohёr të Mqedonisë së Veriut, nё mes tё kryeministrit...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.